Meist

AS Kohimo on stabiilne, piisavate ressursside, suurte kogemuste ja usaldusväärse partneri mainega ettevõte, täidab Tellijate ootused keeruliste objektide ehitamisel ja suuremahuliste projektide elluviimisel. Töö teostamisel on esmatähtis pädevus ja kõrged kvaliteedinõuded.

Ettevõtte põhiväärtus ja potentsiaal on hästi koordineeritud ja edukas spetsialistide meeskond, ennast sisse seadnud meeskonnana, kes suudab toime tulla igasuguse keerukusega ülesannetega, mis võimaldab ettevõttel iga projekti kiiresti ja tõhusalt läbi viia.

Suurt tähelepanu pööratakse personali kvalifikatsioonile. Ettevõttes on juurutatud kvaliteedijuhtimissüsteem ISO 9001: 2015, töötervishoiu ja tööohutuse juhtimissüsteem vastavalt standardile ISO 45001: 2018 ja keskkonnajuhtimissüsteem vastavalt standardile EN ISO 14001: 2015.

Kohimo ressursid:

  • Spetsiaalsete seadmete ja masinapargiga varustatud tootmishooned Tallinnas
  • Kokkupanekukohad Tallinnas ja Kohtla-Järvel
  • Keevitus- ja paigaldustööd
  • Mootorsõidukite ja tõstemehhanismide park
  • Katselabor keevisliidete mittepurustavaks katsetamiseks

AS Kohimo põhitegevusaladeks on:

  • Projekteerimis- ja tehnilise dokumentatsiooni ettevalmistamine
  • Tööstushoonete ja -rajatiste metallkonstruktsioonide valmistamine ja paigaldamine
  • Kuni 100 000 m3 mahuga terasmahutite konstruktsioonide valmistamine ja paigaldamine
  • Tehnoloogiliste seadmete ja torustike, mittestandardsete seadmete paigaldamine
  • Ettevõttel on kogemus Peatöövõtja funktsioonide täitmisel

Meist

 

Kohimo ajalugu


Meie ettevõte alustas oma tegevust mahutite, torustike ja raud-betoonist konstruktsioonide paigaldamise alal 1953. aastal.

Aastakümnete jooksul Baltimaade Montaažiettevõtte poolt trusti Koksokhimmontazh koosseisus on ehitanud palju objekte, nii Eestis kui ka väljaspool. Koos teiste ettevõttedega osales, praktiliselt kõigi Eesti tööstusrajatiste ehitamisel.

Baltimaade Montaažiettevõtte osales tehaste – Volta, Pegelmanna, Ceosil, Eestifosforiit, Tarbeklaas, Võru telliskivitehase, põlevkivitöötlemistehase Kohtla-Järvel ja paljude teiste ettevõttete ehitamisel. Üle Eesti olid teostatud monteerimistööd kütusebaaside ja naftahoidlate ehitamisel, samuti põllumajandus- ja toidutöötlemisettevõtetes. Objektide hulka kuuluvad Tallinna teletorni ja Tallinna loomaaia troopikamaja metallkonstruktsioonid . Prantsusmaal tegeleti koksiahjute gaasikäigute paigaldamisega.


1990. aastal Balti Montaažiettevõtte oli reorganiseeritud ja selle baasil loodi väikeettevõte KOHIMO. Aktsiaseltsi KOHIMO 100% Eesti kapitaliga asutati 1991. aastal. Ettevõte edukalt jätkas oma tegevust, spetsialiseerudes mahutiparkide, torustike paigaldamise ja metallkonstruktsioonide valmistamise alal. Kõik Eesti suuremad terminalid Muuga, Sillamäe, Paldiski sadamatel ehitati Kohimo osalusel. Lätis AS KOHIMO poolt on paigaldatud mahutid ja torustikud Ventbunkers, Ventnafta, Ventamonjak terminalides.

Alates 2018. aastast kuulub AS KOHIMO Alexela Grupp kontserni.
www.alexela.ee